تبلیغات
معرفی باحال ترین تکنولوزی ها - ساخت اولین پایگاه دائمی بشریت روی کره ماه با چاپ سه بعدی
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
معرفی باحال ترین تکنولوزی ها


مثل اینکه داستان ساخت خانه با چاپ سه بعدی قرار نیست پایانی داشته باشد و طرح آرشیتکت هلندی تنها اول راه بود. اکنون نوبت به استفاده از این تکنولوژی برای ساخت اولین پایگاه دائمی بشریت بر روی ماه رسیده است. گفته می شود هزینه و مواد این کار بسته به اندازه بلوک های مورد استفاده متغییر خواهد بود. پرینترهای مورد استفاده هم توسط کمپانی لندنی فاستر و شرکا تهیه خواهند شد. 

تقریبا تمام سطح ماه از ماده ای به نام regolith پوشانده شده است. و جالب تر اینکه رگولیت به عنوان یک ماده ساختمانی هم به خوبی قابل استفاده است. این ماده به صورت طبیعی محافظ خوبی در برابر سنگ های آسمانی، تشعشعات گاما و نوسانات دمایی ماه خواهد بود. 

علاوه بر این، رگولیت به میزان زیاد در زمین هم یافت می شود. لذا این امکان را به تیم فاستر و شرکا می دهد که قبل از شلیک پرینترهای سه بعدی به سمت ماه، آنها را روی زمین تست کنند. قبل از این یک مدل 1.5 تنی از پایگاه طراحی شده در اندازه کوچک چاپ و اماده شده است. 

شیوه کار هم به این صورت است: یک کپسول لوله ای شکل که حاوی پرینتر است بر روی ماه فرود می آید. سپس از یک انتهای کپسول یک گنبد قابل اتساع باز می شود و شکل اولیه پایگاه را ایجاد می کند. آنگاه یک ربات بیدار می شود! و شروع به کار با پرینتر سه بعدی می نماید. پرینتر ریگولیت را به ماده فوم مانندی تبدیل کرده و با آن مواد لازم برای ساخت گنبد را پرینت می کند. به گونه ای که یک لایه محافظ مستحکم روی گنبد ایجاد می شود. نتیجه کار هم یک پایگاه روی ماه است که آمادگی سکونت انسان ها را دارد. 

در ادامه مطلب می توانید برخی عکس های مراحل مختلف شبیه سازی این عملیات را ببینید. به نظر می رسد که با چاپگرهای سه بعدی، روز به روز رویاهای بیشتری به واقعیت می پیوندند.
منبع: نارنجی 
درباره وبلاگ
این وبلاگ برای بالا بردن سطح دانستنی های شما ایجاد شده تا شما را به یک منبع اطلاعاتی کامل تبدیل کنه

با تشکر:علیرضا روح اللهی
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به کدام یک از موضوعات زیر علاقه دارید ؟نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :در این وبلاگ
در كل اینترنت
User
دریافت کد

فارسی دانلود | دانلود رایگان
آگهی رایگان
ابزار رایگان وبلاگ
مدل

قالب وبلاگ