تبلیغات
معرفی باحال ترین تکنولوزی ها - گمانه زنی ها در مورد برپایی یک دیتا سنتر شناور عظیم متعلق به گوگل خارج از آب های ایالات متحده آمریکا
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
معرفی باحال ترین تکنولوزی ها

خبرها حاکی از این است که گوگل به عنوان یکی از بزرگ ترین مصرف کنندگان داده ها در دنیا، در نهایت تصمیم گرفته بر روی یکی از پتنت های 5 ساله خود کار کرده، و دیتا سنتری عظیم و شناور با ویژگی هایی منحصر به فرد راه بیاندازد.

دیتاسنترهای گوگل شاید منحصر به فرد ترین از نوع خود در دنیا باشند. حال انگار نوبت به دیتاسنترهای شناور گوگل رسیده. شواهد زیادی وجود دارد که ساختمان چهار طبقه ای معروف به "ساختمان شماره 3" در تِرِژِر آیلند واقع در خلیج سانفرانسیسکو ارتباط مستقیمی با همان دیتا سنتر شناور پر سر و صدای گوگل دارد.

پتنتی که از آن حرف می زنیم، در سال 2008 توسط گوگل ثبت گردید و سال 2009 با آن موافقت شد. در این پتنت از دیتاسنتری سخن به میان آمده که بر روی آب ها شناور است و نه تنها انرژی خود را از جریان های اقیانوسی تامین می کند، بلکه توسط آب دریا سرورهای خود را خنک می سازد.

شاید یکی از عمده ترین هزینه های نگهداری یک دیتاسنتر مربوط به تنظیم دمای آن باشد، به طوری که در سال های اخیر انرژی برق مصرف شده در دیتاسنترها 2% کل انرژی برق مصرفی ایالات متحده آمریکا را تشکیل داده.

نگهداری داده ها در اقیانوس ها تا میلیون ها دلار در هزینه های گوگل صرفه جویی خواهد کرد. از طرف دیگر با در نظر گرفتن جار و جنجال پیش آمده در مورد جاسوسی دولت آمریکا از اطلاعات کاربران شرکت های بزرگ فناوری، این اقدام گوگل در برپا کردن دیتاسنترهای خود در آب های بین المللی، این فرصت ایجاد می کند که اطلاعات اشخاص از دسترس آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) در امان بماند.

منبع: نارنجی

لینك مطلب


درباره وبلاگ
این وبلاگ برای بالا بردن سطح دانستنی های شما ایجاد شده تا شما را به یک منبع اطلاعاتی کامل تبدیل کنه

با تشکر:علیرضا روح اللهی
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به کدام یک از موضوعات زیر علاقه دارید ؟نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :در این وبلاگ
در كل اینترنت
User
دریافت کد

فارسی دانلود | دانلود رایگان
آگهی رایگان
ابزار رایگان وبلاگ
مدل

قالب وبلاگ