تبلیغات
معرفی باحال ترین تکنولوزی ها - طرح مفهومی تویوتا از وسیله نقلیه ای که احساسات شما را می فهمد و مانند اسب به شما سواری می دهد
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
معرفی باحال ترین تکنولوزی ها


خودروسازان ژاپنی این روزها با جامعه ای روبرو هستند که علاقه کمتری به رانندگی، چرخاندن فرمان خودرو و پیدا کردن جای پارک دارند. همچنین این خودروسازان افرادی را می بینند که استطاعت خرید یک خودرو و بیمه کردن آن را ندارند. بنابراین هر یک از آن ها گاه و بی گاه طرح های مفهومی عجیب و غریبی را مطرح می کنند. در این میان خودروساز مطرح ژاپنی، تویوتا، هم راه حلی کاملاً متفاوت ارائه کرده. تویوتا از وسیله یک نقلیه هیبریدی سخن می گوید که راکب برای راندن آن باید سرپا بایستد و مانند اسب با آن برخورد کند.

این وسیله نقلیه FV2 نام دارد و یکی از عجیب ترین طرح های مفهومی است که در نمایشگاه خودروی توکیو 2013 معرفی خواهد شد. مسئولین تویوتا در مورد این وسیله نقلیه گفته اند که «...رابطه بین راننده و خودرو می بایست با در نظر گرفتن جنبه اعتماد و درک متقابل توسعه پیدا کند،....دقیقاً مانند رابطه سوارکار با اسبش».

گویی مسئولین تویوتا در تشبیه این وسیله به اسب خیلی جدی هستند. در این خودرو از فرمان خبری نیست، بلکه راننده برای کنترل وسیله نقلیه، مشابه دوچرخه های الکترونیکی سِگ وِی(Segway)، می بایست بدن خود را به سمت جلو ،عقب، راست، یا چپ متمایل کند. توسط صدا و حالت چهره، FV2 قادر است حالت و وضع روحی راننده تشیص بدهد و با تغییر رنگ خودرو، این احساسات را به بقیه منعکس کند. شیشه جلوی خودرو نیز مجهز به فناوری های واقعیت افزوده بوده و اطلاعات زیادی از جمله شرایط ترافیکی را برای راننده نمایش می دهد.

تویوتا پیش از این نیز همگام با خودروسازان بزرگ دیگر، در مسیر خودروهای بدون راننده و هوشمند گام برداشته بود. اوایل سال 2013 بود که تویوتا در همین راستا از سیستم A-PCS در لکسوس سری LS رونمایی کرد. اما گویی بلندپروازی های این شرکت ژاپنی به این جا ختم نخواهد شد و تویوتا قصد دارد همچون فرهنگ کشور زادگاهش، ژاپن، عجیب ترین مفاهیم و محصولات را به دنیا معرفی کند.

منبع: نارنجی

لینك مطلب


درباره وبلاگ
این وبلاگ برای بالا بردن سطح دانستنی های شما ایجاد شده تا شما را به یک منبع اطلاعاتی کامل تبدیل کنه

با تشکر:علیرضا روح اللهی
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به کدام یک از موضوعات زیر علاقه دارید ؟نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :در این وبلاگ
در كل اینترنت
User
دریافت کد

فارسی دانلود | دانلود رایگان
آگهی رایگان
ابزار رایگان وبلاگ
مدل

قالب وبلاگ